O NAS

Klub Integracji Społecznej (KIS) w Swarzędzu jest jednostką organizacyjną Ośrodka Pomocy Społecznej, wpisaną do rejestru Klubów Integracji Społecznej, prowadzonego przez Wojewodę Wielkopolskiego.

W KIS pracują specjaliści pracy z rodziną, do współpracy zapraszamy pasjonatów różnych dziedzin.

Klub Integracji Społecznej oferuje:

Poradnictwo zawodowe

  • pomoc w poszukiwaniu pracy, tworzeniu dokumentów aplikacyjnych, przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej,  w określeniu kierunku uzupełnienia kompetencji zawodowych i doborze kursów odpowiadających predyspozycjom uczestnika, opracowywanie indywidualnych ścieżek wsparcia;
  • zajęcia komputerowe -  uczestnicy zapoznają się z obsługą  komputera, pracą w podstawowych programach pakietu Microsoft Office (Word, Excel,  Power Point) oraz w Internecie (e-mail, wyszukiwanie informacji);
  • wsparcie w sprawach urzędowych (m. in. pomoc w tworzeniu profilu zaufanego, złożeniu wniosku 500+);
  • pomoc w rejestracji do Powiatowego Urzędu Pracy;
  • poradnictwo dla osób z Ukrainy (pracownik mówi w j. ukraińskim).

Warsztaty ekologiczno-kreatywne

To zajęcia, na których staramy się tworzyć coś z niczego. Z pozyskanych resztek materiałów tworzymy szarpaki dla psów lub ozdobne poduszeczki, ze sznurków uczymy się pleść makramy. Prowadzimy zajęcia z podstaw szycia na maszynie, przerabiamy stare ubrania. Przy tym wszystkim nie zapominamy o ekologii – sadzimy kwiaty, prowadzimy wymianki sadzonek. Zapraszamy osoby,  które chciałyby podzielić się swoją pasją z innymi, istnieje możliwość poprowadzenia warsztatów;

Smyko-multisensoryka®

Są to zajęcia sensoryczne, których program został stworzony w oparciu o założenia teorii integracji sensorycznej. Skierowane są do dzieci od 6 miesiąca do 3 roku życia i ich rodziców lub opiekunów, z podziałem na grupy wiekowe.

Na zajęciach jest mnóstwo: słuchania i śpiewania, masowania i dotykania różnorodnych faktur, ściskania i zgniatania, malowania i paćkania się, obserwowania i doświadczania, smakowania i wąchania, ruszania się, nieskrępowanego poznawania świata wielozmysłowo. Wszystko po, to żeby jak najlepiej wspierać dzieci oraz edukować rodziców: jak w prosty sposób, poprzez zabawę, wspierać rozwój własnego dziecka, czerpiąc przy tym dużo radości i satysfakcji ze wspólnej zabawy.

Zajęcia odbywają się w Klubie Rodziny, przy ul. Nowy Świat 10 w Swarzędzu

Język polski dla obcokrajowców

to zajęcia w zakresie komunikatywnej znajomości języka polskiego (poziom A1/A2). Lekcje odbywają się w grupach do 10 osób, odpowiednio do poziomu znajomości języka polskiego. Stosujemy głównie materiały z podręczników serii „Hurra!!!”, kładziemy nacisk na mówienie.

Warsztaty kulinarne

Podczas spotkań kulinarnych poznajemy nowe smaki i przepisy na oryginalne potrawy (polskie, ukraińskie i nie tylko!). To też doskonała okazja by dowiedzieć się, jakie są sposoby na niemarnowanie żywności.

Swa-dzielnia

Swa-dzielnia to sklepik za uśmiech. Każdy może zostawić tu przedmioty, których już nie potrzebuje. Każdy może zabrać stąd to, co mu się przyda.

Przyświeca jej idea zero wase, podniesienie świadomości ekologicznej w społeczeństwie, pomoc potrzebującym. Zachęcamy, by sięgać po używane przedmioty, przetwarzać rzeczy, które już zostały wyprodukowane.

SERWISY

This image for Image Layouts addon
Centrum Usług Społecznych w Swarzędzu
This image for Image Layouts addon
Centrum Aktywności Seniora
This image for Image Layouts addon
Dzienny Dom Pomocy
This image for Image Layouts addon
Dzienny Dom - "Senior - WIGOR"
This image for Image Layouts addon
Klub Integracji Społecznej w Swarzędzu

DANE KONTAKTOWE

Klub Integracji Społecznej
ul. Piaski 4

62-020 Swarzędz

Godziny pracy:
08:00 - 16:00

Telefon:
61 818 17 30 / kom. 505 912 395

E-mail:
kis@cusswarzedz.pl

Epuap:
/opsswarzedz/SkrytkaESP

Media społecznościowe:

Image